Українці масово їдуть на роботу за кордон

работа для мужчин за рубежомУ Новому році українці масово виїжджають на роботу за кордон з причини глибокого падіння економіки, безробіття, мобілізації і відтоку кваліфікованих кадрів з РФ. Про це Корреспондент.net повідомив керівник міграційної служби організації греко-католицької церкви "Карітас" Григорій Селещук.

За словами Григорія Селещука інтерес до роботи за кордоном значно виріс за останні кілька місяців. Одна з багатьох причин - це неготовність частини громадян до мобілізації або небажання служити в армії. "На жаль, не всі жителі нашої країни поділяють патріотичні цінності і не всі готові брати участь у військових діях або служити в армії, - зазначив Селещук. - Крім того, економіка знижується, рівень зарплат завмер, ціни ростуть, а українська валюта девальвує. Якщо раніше було важко вижити на одну зарплату, то зараз це стало ще складніше ".

 

Робота в Польщі та інших країнах 2015

 

Українці найбільш частіше виїжджають на заробітки в Польщу, Німеччину, Італію і Росію. Хоча з урахуванням девальвації рубля до долара, рівень зарплат в Росії в іноземній валюті значно впав. Власне, 30000 рублів, які рік тому були +1000 доларів сьогодні «зятянут» вже на менш ніж 500 доларів США. Тому практика від'їзду на роботу в РФ досить сумнівна просто економічно, навіть якщо не враховувати політичний і військовий аспект.

Через військових дій на Донбасі, який був великим промисловим регіоном, вивільнилося значна кількість робочої сили, восновном чоловічий, яким просто немає гідної роботи в Україні. Тому, не знайшовши собі застосування на Батьківщині наші співгромадяни все частіше шукають реальну роботу за кордоном для чоловіків.

"Офіційно в Італії за даними за 2012 рік близько 194 тисяч українців отримали дозвіл на працевлаштування. Зразкові ж оцінки нелегальних працівників українців вказують на значно більше число наших співгромадян, що працюють там - 500-600 тисяч українців працює в Італії. У Польщі - 300-400 тисяч, в Іспанії - близько 200 000. ", - зазначив експерт.

За різними даними за кордоном працює не менше 5 млн. Українців. За 2014 ця кількість вросло ще на приблизно 1 млн. Чоловік.

У той же час, за даними Держстату, з січня по вересень найбільше жителів покинуло Донецьку і Дніпропетровську області (29900 і 29600 осіб відповідно). За ними слідують Харківська область (29,5 тисячі), Київ (28,9 тисячі), а також Одеська область (близько 21 тисячі).


Яндекс.Метрика
made by webdoors.