Шукаєте роботу в Польщі

Коли мова заходить про роботу за кордоном для українців то «робота в Польщі» у багатьох наших співвітчизників викликає ассоціаціацію з роботою в бідній і нерозвиненій країні, схожою з країнами колишнього СРСР. Однак, це вже давно не так. За більш ніж 20 років після виходу з «соцтабору» Польща зробила величезний ривок. У країні були проведені колосальні реформи, які сприяли вступу в Європейський Союз в 2004 році. На сьогодні середня зарплата в Польщі становить близько $1200 і повільно, але впевнено, зростає. За розміром економіки Польща займає 22-ге місце в світі і 8-ме в Європейському Союзі. З усіх Європейських країн Польща найменше постраждала під час останніх світових криз.

 

Робота в Польщі на заводі

Економіка Польщі зростає щорічно вже багато років поспіль. Інвестиції надходять в країну, відкриваються нові заводи і фабрики. Все це вимагає великої кількості кваліфікованих і досвідчених виробничих працівників і ось, саме тут, утворилася серйозна проблема. Справа в тому, що в 2004 році, в перший рік перебування Польщі в складі Європейського Союзу з цієї країни емігрувало 4 000 000 кваліфікованих працівників. Цей процес продовжується і зараз. Кваліфікованих робітників-фахівців залишилося небагато. Усвідомивши масштаби трудової міграції, уряд Польщі в 2009 році прийняв Програму видачі полегшених трудових віз для деяких країн колишнього СРСР (Україна, Білорусія, Молдова, Росія та інші), щоб якось компенсувати відтік фахівців і сприяти працевлаштуванню у Польщі.

На сьогодні поїхати працювати до Польщі дуже просто. Головне - це володіння необхідним досвідом роботи та навичками, які підійдуть роботодавцю. Тим не менш, деякі наші клієнти як і раніше вважають, що гідна робота і оплата існують лише в розвинених і стабільних країнах Західної Європи або Північної Америки. Вони впевнені, що там, на Заході нас чекають з розпростертими обіймами ... Це далеко не так. На привеликий жаль у багатьох працевлаштування в Західній Європі і Північній Америці пов'язане з величезними труднощами: візи, мова, законодавчі обмеження. Тому працевлаштування в ПОЛЬЩІ - чи не єдина можливість попрацювати в Європейському Союзі для широких мас населення.

Хтось скаже що $ 1200 - це не такі великі гроші, заради яких можна зважиться на переїзд в іншу країну. Хочемо зауважити, що на момент написання статті $ 1200 це 21600грн. Вирішуйте самі багато це чи мало для нашої країни, де середня зарплата 3200 грн.

Для трудових мігрантів у Польщі відкрита можливість отримання громадянства. Проживши і пропрацювавши кілька років у країні, маючи дозвіл на проживання, є можливість отримати громадянство. Фактично за 5 років будь-яка людина може стати громадянином однієї з провідних країн Європи і світу. Зрештою, якщо попрацювавши в Польщі ви відчуєте що вам хочеться чогось більшого, то це теж можливо. Отримавши польське громадянство, ви можете жити і працювати в будь-якій країні Євросоюзу.

Наприкінці хочеться дати пораду. Перш ніж їхати до Польщі на роботу - вивчіть польську мову або ж надбайте потрібну в Польщі спеціальність. Обидва варіанти займуть всього лише кілька місяців, однак дуже вам допоможуть у процесі працевлаштування в Польщі!!!


Яндекс.Метрика
made by webdoors.